Öğünlerinizi fonksiyonel gıdalar ile değiştirmeniz için 4 neden

Beslenme ve gıda bilimine ilişkin teknolojik gelişmeler ve kişisel beslenme için artan talep ile kişiler fonksiyonel gıdalardan kendisine uygun olanı seçebilir ve seçtiği besini günlük yaşamının bir parçası haline getirebilir. Avrupa’da “fonksiyonel gıda”in tanımına dair herhangi bir düzenleyici bulunmuyor, ancak İngiltere Beslenme Vakfı’na göre “fonksiyonel” kavramı zenginleştirilmiş gıda veya içeçekleri belirtmede kullanılabiliyor. Bu yiyecek ve sıvılar temel beslenme değerlerinin üzerindedir ve sağlık üzerinde olumlu etki yapma potansiyeline sahiptir.

Benzer şekilde Beslenme ve Diyetetik Akademisi’nin yayımladığı rapora göre “Tüm yiyeceklerin bazı fonksiyonlara yani vücut içerisinde işlevlere sahip olduğu, ancak fonksiyonel besinlerin farklılık taşıdığı” belirtilmektedir. “Tüm besinler, insanlığın hayatını devam ettirebilmesi adına gerekli enerjinin alınması sağlar. Ancak, besin maddesi olarak görülmeyen bazı gıda bileşenlerinin sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğuna dair kanıtlar mevcuttur.”

Fonksiyonel gıda nedir?

Beslenme ihtiyacını karşılamanın yanında insan fizyolojisi ve metabolik fonksiyonlar üzerinde ek yararlar sağlayan fonksiyonel gıdalar, hastalıklara karşı daha etkin mücadele ve çok daha sağlıklı bir yaşama sahip olmada etkin rol oynayan gıda bileşenleridir.

Neden normal bir öğünümü fonksiyonel gıdalarla değiştirmeliyim?

Öğün değişimi Herbalife Besleyici Formül 1 Shake gibi ürünlerin tüketilmesinin tercih edilmesi olabilir. Normal bir öğün yerine Herbalife Shake ürününü tercih etmekle ilgili gelişmeler ve değişiklikler görülür:

  • Herbalife Shake, yediğiniz içtiğinizin kontrolünü sağlamanın en kolay yoludur. Vücudumuza yemek başına ihtiyaç duyulan besinleri alırız. Bu sayede kilo kaybını sağlamış ve kilo yönetimini gerçekleştirmiş oluruz.
  • Protein açısından zengin olan Herbalife Shake, kas kütle oluşumu sağladığı gibi kasların gelişmesinde büyük bir yardımcıdır.
  • Türkiye’de öğün yerine geçen Shake proteinin yanı sıra vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmiştir.

Öğün değişimi, çeşitli noktalarda sağlığınıza dair faydalar sunan fonksiyonel gıdalar kategorisinde yer alır. Yağsız vücut kütlesine sahip olma, indeksin korunması ve günlük beslenme kaynağı gibi görevlere sahip olan Herbalife Shake, kilo kontrolü noktasında da etkin rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.