Mutluydum, daha çok mutluyum

Rakamlar bana oldukça tanıdık geldi. Dünyada şu anda sahip olması gereken kilonun üzerinde olan yani obez 2 milyar insan var ve uzmanlar bu rakamın yetişkinler için 2025 yılına kadar 2.7 milyar olacağını tahmin ediyor. Düşünebiliyor musun? 2 milyar dolaylarında obez var ve yalnızca 8 yıl sonra neredeyse bize 700 milyon kişi daha buna dahil olacak. Yine tahmin edilene göre 2.7 milyar insandan yalnızca 177 milyonu obezite yüzünden tedavi olmaya ihtiyaç duyacak.

Kilo artışının yanı sıra kalp, şeker, karaciğer hastalıkları ve çeşitli kanser türlerinde artış yaşanacak. Hastalıklarla mücadele için ise önümüzdeki 10 yıl içinde 1 trilyon dolara ulaşabilecek tıbbi fatura ile karşılaşacağız.

Bu istatistikleri gözünüzü korkutmak için sunmuyorum. Yalnızca gerçeklerden bahsetmeye çalışıyorum. Hala bir ümidim var benim. Olası hastalıklardan kurtulabileceğimi, sağlıklı yaşamayı başarabileceğimi ve dünya ekonomisinin daha faydalı bir şekilde işleyebileceğini düşünüyorum. Buna inanıyorum.

İdealimi gerçekleştirmek için Herbalife’a da inanıyorum. Herbalife 40 yıla yakın zamandır global çapta hizmet veren ve bugünlere gelebilen bir firma ve hala milyonların tercih ettiği bir marka olmuşken ona güveniyorum. Tavsiyelerine kulak veriyorum, ürünlerini tercih ediyorum.

Neden?

Herkes farklı beslenme alışkanlığına ve yeme tarzına sahip. Herbalife bunun kesinlikle farkında ve geliştirdiği beslenme programları, eğitimler tamamen bu farklılıklara hizmet ediyor. Kilo vermek kesinlikle kişisel bir durumdur. Herkes aynı şeyi yaparak aynı oranda kilo veremez, ancak yanınızda sizi destekleyen  ve sizin için beslenme programları çıkaran birileri olursa bu artık imkansızlıktan öteye geçer. Gerçekleştirilebilecek, başarabileceğimiz bir formata bürünür.

Başarmaya, bundan öte başarımızı sevdiklerimize göstermeye ihtiyaç duyuyoruz. Bu noktada imdadımıza Herbalife yetişiyor. Onlar bizimle beraber, motive edici, eğitimli ve sağlığın işleyişini bilen; hayata pozitif bakan, aktif yaşamın nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğini bilen ve tüm bunları bize aşılayabilen kişiler.

Zaten ürünlerini anlatmaya hiç gerek duymadım, duymuyorum. Onlarla ilgili hiçbir problemim yok, her birinin sağlıklı olduğunu ve vücudumun ihtiyacını karşıladığını biliyorum. Tek şüphem bana destek olabilecek, bilgi alışverişinde ve karşılıklı iletişimde bulunabileceğimiz; motivasyon seviyemi ve yaşama bakış açımı kocaman bir artıya dönüştürebilen; zor zamanlarımda yanımda olan, bunu ailemin diğer fertleriyle birlikte bana haklılıkla ve gerçeğe dayanarak empoze edebilen birilerinin olmasıydı.

OLDULAR DA.

Aşırı kilolarımdan rahatsızdım ama İNANÇLIYDIM. Herbalife’a güvendim ve hedefime ulaştım, isteklerimi gerçekleştirdim. Onlardan önce de mutluydum, şimdi de mutluyum. Ama çok daha mutluyum. 🙂

İnancımı kaybetmedim. Siz de kaybetmeyin. Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.