Kilo Verme Sürecinde Vücut Direncinin Önemi

Kilo verme hemen herkesin ilgilendiği bir konu. Ancak bu konuda bir çok yazı var. Kimi kalori odaklı kimi spor odaklı diyetler arka arkaya sunuluyor. Bunların bir çoğuda günümüz çalışma ortamında yapılamayacak diyetler.

Kilo vermede vücut direnci çok önemlidir. Daha doğrusu vücut direnci her insanın bedensel gücü olmalıdır. Kilo vereceğim derken vücut direncinizi kaybetmeyin. Vücut direncinin düşmesi protein kaybı vitamin ve minerallerin vücutta yeteri kadar bulunmaması demektir. Vücudumuz vitamin ve mineral konusunda kayıp yaşar ise kendimizde bunu halsizlik yorgunluk bitkinlik vb durumlar ile karşılaşabiliriz. Bu yüzden herbalife gıda takviyeleri ile hem kendi sağlımızı korumuş olur bağışıklık sistemini güçlendirip kilo yönetiminde ipleri ele almış oluruz.

Hem vücut direncinizi koruyun. Hemde kilo verin.

Sabah Kahvaltısı : Kilo verme programında sabah kahvaltısı günümüz bir bina olacaksa temelini oluşturur. Çok güçlü olmalıdır. Protein ağırlıklı bol vitamin ve mineral içermelidir. Sabah yeni uyanan hücreler bütün besinlerle tanışmalıdır. En önemli zaman sabah olma sebebi ise erkenden metabolizmamızı uyandırarak çalıştırmaya başlamaktır.

Öğle Yemeği :  Öğle yemeği makro ve mikro besinler ve protein içermelidir. Enerji veren proteinlerden oluşmalıdır.

Akaşam Yemeği :  Akşam yemeği  Kırmızı ışığı uzaktan görmüş hızını düşüren  şoför gibi olmalıdır. Artık gün bitiyor kalorisi az yiyecekler ve proteinlerin metabolizmayı yormayan çeşitleri seçilmelidir. Bu noktada bitkisel protein tercih edebilirsiniz. Yani sabah kahvaltı yapmayıp öğlen az yemek yiyerek akşam da olduğundan fazla yemek yer isek bu bize vücudumuza kilo ve kontrolsüz organ yağlanması olarak geri dönüş sağlar.

Öğünleriniz vitamin ve mineral besin yönünden lif açısından yeteri kadar zengin olmaz ise vücut direncinizin düşmesi kaçınılmaz olur. Vücut direnci düşen kişi kilo verse de o kilosunu asla koruyamaz. Beslenmenizi ayarlarken günlük almanız gereken protein ve diğer besinleri alacak şekilde yapın.

Vücut direncinizi güçlendiren bir beslenme programı size kilo verdirir, ayrıca kas kütlesi kazanmanızı sağlar.  Sadece kalori hesabı ile sonuç alınamaz.

Size önerimiz

Kilo vermek için size dayatılan kalori oyunu içeren diyetlerden uzak durun. İçerisinde protein olmayan diyetleri yapmayın. Bunlar size hızlı kilo verdirir. Ama kas kaybı sağlar bu vücut direncinizi zayıflatır. Protein ayarlaması yapılan ve günlük kalori kontrolü ayarlanmış besin vitamin ve mineral yönünden zengin olan diyetler sizi hem zayıflatır. Hemde sarkmanızı önler.

Bu tür diyeti herkes ister ancak sosyal yaşam o kadar hızlı ki bu tür yemek yapmaya veya bu tür beslenmeye zaman bulamıyoruz. Bu serzeniş bir çok kişiden duyuyoruz. Bu noktada size önerimiz gelsin.

Herbalife öğün yerine geçen zengin vitamin mineral ve protein içeren formul bir shakesini öneririm. Vücut direnci en ince ayrıntıya kadar düşünülmüş tamamen besleyici yönü olan bir yemek. herbalife ile beslenmek diyet yapmak çok daha kolay olmaktadır. Zamanınız varsa bu alternatifi incelemenizi ve değerlendirmenizi öneririm.

İLETİŞİM : 05072851125

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.