Herbalife Shake ile birlikte tüketilebilecek düşük kalorili besinler

Herbalife Shake, kilo yönetimi ve ideal kiloya ulaşma noktasında öğünlerde besleyici gıda olarak geçse de, shake almadığımız ve normal şekilde beslendiğimiz diğer öğünlerde de sağlıklı gıdaları tercih etmemiz gerekiyor. Bu yazımızda Herbalife kullananların akşam veya öğle yemeğinde normal şekilde beslenirken tercih edebileceği yiyecekleri listeliyoruz. Eğer kalori takibi yapıyor ve kilo yönetimini daha kısa sürede, etkin biçimde gerçekleştirmek istiyorsanız öğünlerinizde bu gıdalara ağırlık verebilirsiniz.

Kereviz sapı

Kereviz sapı diyet yapan ve Herbalife kullananların tercih edebileceği gıdalardan biri olabilir. Kerevizin 100 gramı 16 kaloriye karşılık gelmektedir. Neredeyse 3/4’ü su olan ve geri kalanında lif ve posa barındıran kereviz su deposudur. A,C ve K vitamini açısından da zenginlik gösteren kereviz sapı salatalara eklenebilir.

100 gram --> 16 kcal

Greyfurt

Açlık krizlerini bastırmada tüketeceğiniz greyfurt vücudun su ihtiyacını karşıladığı gibi kalp sağlığını korumada yardımcı bir role sahip. Ayrıca metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı bir meyve olması sebebiyle ara öğünlerde 1 adet tüketebilirsiniz.

100 gram --> 42.1 kcal

Yoğurt

Yoğurdun öne çıkan özellikleri arasında düşük kalorili olması ve kemik gelişimine katkıda bulunması yer alıyor. Yoğurt Herbalife ile birlikte tüketebileceğiniz sağlıklı bir gıdadır. Ancak marketten aldığınız yoğurdun yağ ve eğer meyveli seviyorsanız şeker oranına dikkat ederek tüketin. Süt & Yoğurt – Herbalife Shake karışımı için buradaki tarifleri inceleyebilirsiniz.

100 gram --> 58.8 kcal (Süzme, yağsız)

Salatalık

Tamamına yakını sudan oluşan salatalık adeta vücut için sıvı deposudur. Bunun yanında sahip olduğu E vitamini ile cildinizin en büyük koruyucularındandır.

100 gram --> 15.5 kcal

Brokoli

Yüksek oranda lif ile uzun süre tok kalmanızı sağlar. Bağışık sistemini güçlendirmede yardımcıdır. Kan basıncını azaltır ve kalp hastalıklarını önler. A,C, K vitamini açısından zengindir. Zayıflamayı destekleyen su deposu bir gıdadır.

100 gram --> 33 kcal

Herbalife Çay

Bir bardağı yalnızca 6 kcal olan Herbalife Bitkisel Konsantre Çay yağ yakımını ve metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Bu sayede kendinizi enerjik hissedersiniz. (Herbalife Çay Faydaları)

Kabak

Kabak zayıflamayı kolaylaştıran yiyeceklerdendir. Serbest radikalleri önleyen anti-oksidan açısından zengindir. Kansere karşı etkilidir ve kemik sağlığında yardımcıdır. Ayrıca neredeyse 0 kolestrol ile kalp dostudur.

100 gram --> 17 kcal

Domates

Domates cildi korur ve yaşlanmayı geciktirir. Kolestrolü düşürür. Kararakt olma ihtimalini düşürür. Görme sorununu önlemede yardımcıdır. A,C,E vitaminleri ile kansere ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

100 gram --> 18 kcal

Marul

Kalorisi düşük ve Herbalife kullanıcılarının yiyebileceği gıdalardan bir diğeri de marul. Demir deposu olması sebebiyle kan ve damar sağlığını korumada önemlidir, Saç dökülmesine karşı etkilidir. Ayrıca beyne oksijenin daha etkin şekilde taşınmasını sağlar. Doğal şeker kaynağı olarak geçmektedir.

100 gram --> 14.8 kcal

Havuç

Yüksek miktarda A vitamini içerek havuç karaciğer için oldukça faydalıdır. Ayrıca göz ve kemik sağlığını korumada yardımcıdır. Ayrıca havuçta yüksek oranda K, C vitaminleri ile kalsiyum bulunur. Zararlı yağların yakımını, midenin ve bağırsakların sağlıklı biçimde görevini yerine getirmeyi sağlama ve vücut temizleme noktasında etkin rol oynar.

100 gram -->  43 kalori.

Lahana

Lahana güçlü anti-oksidan özelliğe sahiptir ve yüksek oranda C vitamini içerir. Bağışıklığı güçlendirir ve hazmı kolaylaştırır. Zayıflamayı sağlayan yeşil sebzeler arasında yer alır. Ayrıca vücuttan toksin atımını sağlar.

100 gram --> 49 kcal

Tavuk suyu

Gerçek tavuğun suyundan yapılmış 1 kase yaklaşık 100 gram çorba 20 kaloridir. İbn-i Sina’nın tedavi yöntemi olarak kullandığı tavuk suyu anti-septik özelliklere sahip olduğu gibi bağışıklık sistemini güçlendirir. Soğuk algınlığına karşı korur. Eklem ağrıları ve iltihabı önlemede güçlü etkiye sahiptir. Ayrıca tavuk suyu besleyicidir. (Bulyon kullanmayın.)

100 gram tavuk suyu --> 20 kcal

Balık Fileto

Bir öğünde tüketeceğiniz 300 gram balık fileto uzun süre tok kalmanızı sağlar. Yüksek proteini ile vücudunuzu besler ve bu sayede enerjik hissedersiniz.

300 gram fileto balık --> 300-450 kcal arası

Tavuk Eti

Protein açısından zengin olan tavuk eti genetik düzenleyicidir. Kansere yakalanma ihtimalini düşürür. Tiroid ve bağışıklık sistemini geliştirmede öneme sahiptir. Tabii bu özellikler hormonsuz, doğal beslenen tavuklarda bulunmaktadır. Yüksek kaloriden kaçınmak için haşlanmış tavuk yiyin.

1 porsiyon haşlanmış tavuk göğsü --> 165 kcal

Siz de tükettiğiniz az kalorili yiyecekleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.