Omega-3 Balık yağı ve Sağlığımıza faydaları neler?

Omega-3 ve A, D vitaminleri alabalık, uskumru, ton balığı, sardalya ve somon gibi yağlı balıklarda yüksek miktarda bulunur. Günümüzde bireylerin yaptıkları işlere odaklanmalarının beyin yağ asidi ile çok alakalı olduğu konusunda herkes bilinçlendi.Beyin yağ asidinin en önemli kaynağı omega-3 yağ asitleri olması nedeniyle bireyler kaliteli omega -3 arayışına girdiler. omega -3  faydaları konusunda birçok bilim adamı makaleler yazmakta ve dünyada omega -3 önemi git gide artmaktadır.

Balık yağı ve omega-3 takviyeleri dünya genelinde popüler olan ve sıklıkla tercih edilen takviye besinlerdir. Amerika Kalp Derneği, kalp sağlığını geliştirmek için yağlı balıkların tüketimini ve omega-3 takviyesini önerir.

Şimdi Ülkemizde kaliteli bir omega-3’e nasıl ulaşılır? Ülkemizde bulunan en kaliteli omega -3 balık yağları arasında olan uluslar arası sertifikalı Herbalife Omega-3 Maxi bahsedeceğiz.

Herbalife omega-3 maksi yurt dışında üretilmektedir. Ülkemize paketlenmiş satışa sunulabilir halde gelir, En kaliteli omega-3 olduğu soğuk deniz balıklarından olan somon balığından elde edilir. tadı ve içeriğindeki kekik ve nane yağı aroması ile her yaşta insanın kolayca kullanabileceği balık kokusu tamamen nötürlenmiştir. Bir kutuda 30 kapsül vardır. Çok özel bir jelatin kapsül yataklarında korunur. Dış kutusu kağıt ham maddesinden karton kutudur. Kapsüllerin terleme ve nemlenmeye karşı korur. Herbalife nutrition sizin sağlığınızı en ön planda tutarak. Ürün koruma paketleme ve taşıma kurallarını en üst kalitede yapmaktadır. Herbalife omega-3 maxi sabah herbalife shake içtikten sonra kullanabilirsiniz.

 

Omega-3 faydaları

 • Omega-3 yağı Alzheimer riskini azaltıyor,
 • Yaşla alakalı görme kaybına karşı etkili,
 • Epilepsi hastalarının geçirdiği nöbet sayısını azaltmada etkili
 • Balık yağında bulunan Omega-3 asidi psikoz riskini azaltır.
 • Uzun vadede psikotik bozuklukları önemli ölçüde düşürebilir.
 • Omega-3 çocuktaki algısal ve motor gelişimi destekler,
 • Hamilelik döneminin son üç ayında duyu, bilişsel ve motor gelişimi arttırır.
 • Göz damarlarımızın kan geçişini omega daha kolay olmasını sağlar. Bu sayede göz bozulması oluşmaz. kısaca Omega -3 gözlerimizi korur.
 • Omega-3 damarlardaki kan akisini düzenlemeye yardımcıdır.
 • Omega-3  kullananlar daha aktif bir yaşantilarinin oldugunu belirtiyorlar.
   • Omega-3 kalbin kontrollü ve rahat yorulmadan çalismasina destek olmayi hedefler.

Omega-3 içeren besinler ve  kaynaklar

Yağlı balıkların filetoları yüzde 30’a kadar yağ içerebilir. Omega-3 açısından zengin balıklar arasında hamsi, sardalya, somon, alabalık, uskumru yer alır. Balığın yanı sıra keten, kenevir tohumu, perilla yaprağı & yağı, ceviz, chia tohumu, turp tohumları, çavdar filizi, taze fesleğen, yapraklı koyu yeşil sebzeler (örnek: ıspanak) Omega-3 içerir.

Omega -3  içeriğindeki epa ve deha değerleri çok önemlidir. birde bu değerlerin kaliteli derin su balıklarından elde edilmiş olması önemlidir. Balıktan elde edilen omega – 3 hayvansaldır. Diğer omega- 3 bitkiseldir.

Omega-3’ün zararı var mı?

Balık yağı veya Omega-3 alımı bazı kişiler için risk doğurabilir.

 • Midede yanma, hazımsızlık veya ishal gibi gastroit problemlerine yol açabilir.
 • Her şeyi fazla tüketmek zararlı olduğu gibi omega – 3 kararında tüketmeliyiz.
 • Kabuklu deniz hayvanları ve balık alerjisi olanlar için risk taşıyabilir.

Herbalife omega-3 nasıl kullanılmalıdır ?

Herbalife omega-3 balık yağı günde 3 kapsul ile 6 kapsül arası kullanılabilir. faydalı olabilmesi için sizi bir herbalife yaşam koçu  önerisini yapmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz sitemizden alarak yaşam koçumuz önerdiği şekilde  kullanabilirsiniz.  Herhangi bir rahatsızlığınız var ve kan sulandırıcı ilaç alıyorsanız. Mutlaka bunu omega – 3 kullanmadan  önce dile getirin. Biz kan sulandırıcı ile birlikte omega-3 kullanmayı önermiyoruz.

Size sitemizin deneyimli herbalife danışmanını tercih etmenizi. Ürünleri sitemiz güvencesinde orijinal ürünler almış olun ve siz herbalife ürünleri hakkında aklınıza takılan bütün soruları  ve ürünlerin kullanımını ayrıntılı anlatsın. Her zaman doğru tercih doğru sonuç getirir.

Yediklerimize dikkat ettiğimiz kadar nereden aldığımıza da dikkat edelim. Arabamız için yakıt almak için nasıl petrol istasyonları tercih ediyorsak. Bizim bedenimiz her şeyden daha değerli bedenimizin yakıtını lütfen seçerek alalım.

 

 1. Pingback: Herbalife Heartwell ve Kolesterol düşürücü gıda - Pera

 2. Yüksel diyor ki:

  Ilac değildir tedavi amaçla kullanilamaz yazıyor ama çocuğuma 1 yıldır kullandiriyorum ve su an gözlük takması gerekmiyor pazarlardan aldığım balıkların çoğu çiftlik baligi olduğu icin B12 vitaminini doğru düzgün alamıyordu iyiki herbalife var 😊

  • gülsüm güler diyor ki:

   sitemizi ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum yüksel bey yorumunuz için teşekkürler ürünlerimiz bir dünya markası sizlere daha iyi hizmet verebilmek için iletişim Yaşam koçu Gülsüm: 05072851125
   görüşmek dileğiyle iyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.